Vali Demirtaş, "OSB’ler Yatırım ve İstihdam Merkezleridir"

Vali Demirtaş, "OSB’ler Yatırım ve İstihdam Merkezleridir"

Vali Demirtaş, "OSB’ler Yatırım ve İstihdam Merkezleridir"

Vali Mahmut Demirtaş, Ceyhan’da yaklaşık 121 hektarlık alanda kurulması planlanan ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın onayı ile yer seçimi geçtiğimiz aylarda tamamlanan Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulacağı alanda incelemelerde bulundu.
 
YETKİLİLERDEN BİLGİ ALDI
Vali Mahmut Demirtaş, Ceyhan Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy, Yumurtalık Kaymakamı Asalet Karabulut, Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin de hazır bulunduğu incelemeleri sırasında,  Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can ve diğer yetkililerden bilgi aldı.
 
OSB’LER YATIRIM VE İSTİHDAM MERKEZLERİDİR
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi örneğinde de görüldüğü üzere, Türkiye’nin çeşitli illerindeki Organize Sanayi Bölgelerinin, yatırım ve istihdam merkezleri özellikleri ile ekonomik kalkınmanın en önemli anahtarları olduğuna dikkat çeken Vali Demirtaş, belirlenen geniş bir alanda kurulacak olan organize sanayi bölgesinin, enerji üssü olarak da tanımlanan Ceyhan İlçesi’nin yanı sıra Adana, bölge ve ülke ekonomisine çok önemli katkılar sunacağını ifade etti.
 
GEREKLİ ÇALIŞMALAR HIZLA GERÇEKLEŞTİRİLECEK
Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi’nin kent, bölge ve ülke ekonomisine kazandırılacak olmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Mahmut Demirtaş, Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi’nin oluşturulmasında ilgili kurum ve kuruluşlar nezdindeki çalışmaların hızlı bir şekilde gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.
 
Vali Demirtaş, ziyareti sırasında Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi’nde de incelemede bulunarak, ilgili kişi ve kuruluşlardan bilgi aldı.

Vali Demirtaş, "OSB’ler Yatırım ve İstihdam Merkezleridir"